Gubernator Teksasu odpowiedział na list L.Lightfoot: “musicie wezwać do prezydenta do zabezpieczenia południowej granicy”

0
389
Fot. Fox News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Gubernator Teksasu Greg Abbott odpowiedział na wezwania burmistrz Chicago do zaprzestania wysyłania migrantów do Wietrznego Miasta, mówiąc, że zamiast tego powinna wezwać prezydenta Joe Bidena do zabezpieczenia południowej granicy Stanów Zjednoczonych.

W niedzielę Lori Lightfoot napisała list do Grega Abbotta, prosząc go o zaprzestanie wysyłania ludzi do Chicago, mówiąc, że miasto nie ma już miejsc ani zasobów na przyjmowanie migrantów.

W odpowiedzi Greg Abbott powiedział, że „jeśli burmistrz chce naprawdę współpracować i znaleźć prawdziwe rozwiązanie kryzysu na granicy, musi wezwać administrację Joe Bidena do zabezpieczenia południowej granicy kraju, sklasyfikowania meksykańskich karteli narkotykowych jako zagraniczne organizacje terrorystyczne i skuteczniejeszej walki z przemytem fentanylu, który zalewa nasz kraj”.

„Masz rację, że ta sytuacja jest całkowicie nie do opanowania, ale to nie jest problem Teksasu, to problem całych Stanów Zjednoczonych Ameryki”- dodał Abbott.

Teksas zaczął wysyłać autobusami migrantów do Chicago w sierpniu 2022 roku. Teksas przewozi również migrantów do innych „miast sanktuariów”, w tym do Waszyngtonu, Nowego Jorku i Filadelfii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!