Wiceprezydent USA K.Harris spotka się z premierem Morawieckim

0
Fot. Twitter: Vice President Kamala Harris
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Podczas spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim Kamala Harris podziękuje Polsce za nieustające przywództwo we wspieraniu narodu ukraińskiego – powiedział Polskiemu Radiu wysoki rangą przedstawiciel Białego Domu. Spotkanie szefa polskiego rządu z wiceprezydent Stanów Zjednoczonych odbędzie się jutro w Waszyngtonie.

Mateusz Morawiecki spotka się z Kamalą Harris w Białym Domu we wtorek o 14:30 czasu lokalnego. Rozmowa będzie dotyczyć bezpieczeństwa europejskiego, wojny na Ukrainie, bezpieczeństwa energetycznego oraz innych kwesti globalnych i regionalnych.

„Wiceprezydent podziękuje Polsce za jej nieustające przywództwo we wspieraniu narodu ukraińskiego, nakładanie kosztów na Rosję oraz obronę zasad i norm prawa międzynarodowego” – powiedział korespondentowi Polskiego Radia Markowi Wałkuskiemu wysoki rangą przedstawiciel Białego Domu. Premier Morawiecki i wiceprezydent Harris omówią także polski program cywilnej energetyki jądrowej, po ogłoszeniu przez premiera w październiku 2022 r., że Polska wybrała Westinghouse jako partnera technologicznego przy budowie trzech reaktorów jądrowych. „Wiceprezydent z zadowoleniem przyjęła decyzję Polski i oczekuje dalszej współpracy w zakresie bezpieczeństwa energetycznego i kryzysu klimatycznego” – podkreślił urzędnik. Istotnym tematem rozmów Mateusza Morawieckiego z Kamalą Harris będzie też współpraca obronna. „Jako sojusznicy w NATO, Stany Zjednoczone i Polska już teraz ściśle współpracują w szeregu kwestii związanych z bezpieczeństwem i obronnością” – dodał przedstawiciel Białego Domu. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!