Prezydent J.Biden powiedział, że w tej chwili nie planuje wydalenia z USA rosyjskich dyplomatów

0
240
Joe Biden
Fot. NYPost
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Joe Biden wezwał Rosję do uwolnienia aresztowanego pod zarzutem szpiegostwa dziennikarza Wall Street Journal, Evana Gershkovicha. Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia Joe Biden powiedział, że na razie nie planuje wydalenia w ramach retorsji rosyjskich dyplomatów czu dziennikarzy.

Przed odlotem helikopterem Marine One do stanu Missisipi prezydent Joe Biden został zapytany przez amerykańskiego dziennikarza, jakie jest jego przesłanie dla Rosji po aresztowaniu korespondenta Wall Street Journal Evana Gershkovicha. „Uwolnijcie go” – odpowiedział Joe Biden. Korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski zapytał prezydenta Stanów Zjednoczonych, czy w ramach retorsji wydali z USA rosyjskich dyplomatów lub dziennikarzy. „W tej chwili nie ma takiego planu” – odpowiedział Joe Biden. 

Z apelem o wydalenie rosyjskiego ambasadora w Waszyngtonie lub dziennikarzy z tego kraju wystąpił do prezydenta USA dziennik Wall Street Journal. “Wydalenie ambasadora Rosji w USA, a także wszystkich pracujących tu rosyjskich dziennikarzy, byłoby minimum, jakiego można się spodziewać” – stwierdziła redakcja gazety. Publicyści Wall Street Journal ocenili, że aresztowanie Evana Gershkovicha wygląda na wykalkulowaną prowokację.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!