USA: raport FBI ws. oszustw internetowych, w 2022 roku ukradziono ponad 10 mld dolarów

0
282
Fot. proofpoint.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Według nowego raportu biura FBI „Internet Crime Report”, w 2022 roku z powodu oszustw internetowych poszkodowane podmioty straciły ponad 10 miliardów dolarów, co jest najwyższą roczną stratą w ciągu ostatnich pięciu lat i wyższą aż o 3 miliardy w porównaniu z rokiem poprzednim.

Większa liczba zgłoszeń oszustw internetowych była spowodowana niemal trzykrotnym wzrostem matactw związanych z inwestycjami w kryptowaluty.

Podczas gdy osoby w wieku 30 lat złożyły najwięcej skarg, to ciężar wielu oszustw cyfrowych spadł na osoby powyżej 60 roku życia. 

Najwięcej zapłaciły podmioty, których komputery zostały zaatakowane oprogramowaniem ransomware. Dotyczyło to głównie dużych firm, ale także szpitali czy jednostek administracyjnych.

Według danych FBI, 2,7 miliarda dolarów kosztowały pokrzywdzonych oszustwa BEC. Polegają one na włamaniu się do skrzynki e-mailowej, wysłaniu informacji, podszywając się pod krewnego, a następnie nakłanianiu ofiary do przelania pieniędzy. W 2021 roku kwota ta wyniosła około 2,4 miliarda dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!