Donald Trump będzie aresztowany? Prokuratura odmawia komentarza

0
298
Republikanie Trump Republikańska
Fot. PBS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Donald Trump ogłosił w mediach społecznościowych, że w najbliższy wtorek zostanie aresztowany. Były prezydent Stanów Zjednoczonych wezwał swoich zwolenników, by protestowali w jego obronie.


Dziś rano Donald Trump napisał na swoim koncie na Truth Social dużymi literami: “GŁÓWNY KANDYDAT REPUBLIKANÓW I BYŁY PREZYDENT STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI, BĘDZIE ARESZTOWANY WE WTOREK W PRZYSZLYM TYGODNIU. PROTESTUJCIE, ODZYSKAJCIE NASZ KRAJ!” Prawniczka byłego prezydenta Susan Necheles wyjaśniła później, że Donald Trump nie ma wiedzy, czy i kiedy zostanie aresztowany, a swój wpis oparł na doniesieniach mediów.


Prokuratura w Nowym Jorku prowadzi postępowanie w sprawie przekazania w 2016 roku przez Donalda Trumpa 130 tysięcy dolarów byłej gwieździe porno Stormy Daniels za milczenie w sprawie ich rzekomego związku. Od stycznia świadkowie zeznają w tej sprawie przed specjalną ławą przysięgłych, która przed postawieniem zarzutów musi stwierdzić prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa. Amerykańskie media donoszą, że wniesienie aktu oskarżenia może nastąpić w najbliższym czasie. Nie jest jasne, dlaczego były prezydent wskazał na najbliższy wtorek. Prokuratura odmówiła komentarza.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!