Illinois: jest zgoda na połączenie linii kolejowych, które utworzą węzeł Kanada-Meksyk-USA

0
250
kolej
Fot. NBC Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Federalni regulatorzy zaaprobowali w środę połączenie Canadian Pacific i Kansas City Southern. Ruch ten stworzy pierwsze kolejowe połączenie Kanady, USA i Meksyku w historii i jest największym tego typu połączeniem w Stanach od lat 90-tych. Dojdzie do niego nie wcześniej niż przez 14 kwietnia.

W rejonie Chicago efekty będą odczuwalne wzdłuż linii Metry Milwaukee District West line, dzielącej tory z Canadian Pacific. Liczba pociągów towarowych wzrośnie średnio o 8 składów dziennie. 

Zarząd Transportu Powierzchniowego ustalił 7-letni okres nadzoru wymagając od nowej firmy kolejowej raportów uwzględniających uwagi mieszkańców. Uwagi mieszkańców dotyczą: obaw związanych ze wzrostem opóźnień pociągów pasażerskich oraz konsekwencji dla kierowców, kwestii bezpieczeństwa, problemów ekip szybkiego reagowania, jak np. załóg ratownictwa medycznego w sytuacjach alarmowych z dojazdem na miejsce z powodu pociągów blokujących przejazdy przez skrzyżowania drogowe. Potencjalne zagrożenia zatrucia środowiska spowodowane wykolejeniami podkreśla burmistrz Elgin Dave Kaptain.      

Jeśli obawy społeczności potwierdzą się w 7-letnim okresie nadzoru, Zarząd Transportu Powierzchniowego zobowiązał się podjąć działania. Decyzją rady nowa firma kolejowa ma prowadzić konsultacje z mieszkańcami w tym zakresie.  

Elgin należy do koalicji 9 przedmiejskich społeczności, które były przeciwne połączeniu. Społeczności te domagają się wysłuchań w kongresie na temat bezpieczeństwa tego przedsięwzięcia, rozważają apelację od decyzji Zarządu Transportu.  

Amtrak tymczasem popiera decyzję Zarządu. Canadian Pacific zobowiązało się do współpracy z Amtrak w zakresie obsługi istniejących dróg kolejowych, otwieraniu nowych, powiększenia ilości pociągów pasażerskich pomiędzy Chicago i Milwaukee i rozszerzenie trasy do St. Paul i Minnesoty.   

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!