Biały Dom odmawia potwierdzenia doniesień o sabotażu Nord Stream

0
128
Kirby
Fot. AFP-Yonhap
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rząd USA odmówił potwierdzenia doniesień dziennika New York Times o możliwym wysadzeniu gazociągów Nord Stream przez proukraińską grupę nurków. Koordynator komunikacji strategicznej Białego Domu John Kirby powiedział, że śledztwa w sprawie przyczyn wybuchów nie zostały jeszcze zakończone.

Powołując się na amerykańskie służby wywiadowcze, New York Times napisał, że wysadzenia gazociągów Nord Stream dokonała proukraińska grupa przeciwników prezydenta Rosji Władimira Putina. Amerykanie nie zidentyfikowali sprawców sabotażu, niewiele wiedzą o ich powiązaniach i finansowaniu operacji. Koordynator komunikacji strategicznej Białego Domu John Kirby odmówił skomentowania tych informacji. Kirby tłumaczył, że trzy kraje europejskie: Niemcy, Szwecja i Dania prowadzą dochodzenia w tej sprawie. „Te dochodzenia nie są zamknięte. Postępowania nadal trwają i dlatego nie zamierzam wyprzedzać wyników tych śledztw” – opowiedział Kirby.

Publikując informacje o wysadzeniu w powietrze gazociągów Nord Stream dziennik New York Times zastrzegł, że zgromadzone przez amerykańskie służby wywiadowcze informacje są nadal niepełne i zawierają wiele luk.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!