Walgreens przestanie wysyłać pocztą pigułki aborcyjne w 20 stanach

0
219
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Firma Walgreens ogosiła, że w 20 stanach zaprzestanie wysyłania pocztą pigułek aborcyjnych zawierających mifepriston. Oświadczenie firma opublikowała w czwartek, po ostrzeżeniu ze strony prokuratorów generalnych 20 stanów. Ostrzeżenie wydane pod adresem Walgreens i CVS, mówi o prawnych konsekwencjach, jakich doświadczą, jeśli będą nadal dostarczać pigułki pocztą.  

Rzecznik Walgreens Fraser Engerman potwierdził w listach wysłanych do stanowych prokuratorów generalnych, że zaprzestaje wydawać pigułki pocztą w tych stanach. FDA (U.S. Food and Drug Administration) przez ostatnie 20 lat limitowała wydawanie pigułek z powodów bezpieczeństwa.

Zmniejszyła te limity po starcie pandemii COVID-19, eliminując wymaganie odbioru osobiście. Przeciwnicy aborcyjni otwierali pozwy przeciw Walgreens argumentując, że firma przekroczyła swoje uprawnienia w wydawaniu tych środków.

Rzecznik Walgreens Fraser Engerman powiedział, że “firma będzie wydawać pigułki pocztą tylko w tych stanach, gdzie jest to w pełni legalne i gdzie jesteśmy certfikowani, aby tak robić”.

19 stanów USA wprowadziło restrykcje na pigułki aborcyjne, lecz w sądach trwa walka prawna mająca ustalić, czy mają one do tego prawo.

Firmy produkujące środki zawierające mifepriston zgłosiły własne pozwy, aby znieść zakazy w Północnej Karolinie i Zachodniej Wirginii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!