Illinois: Woodstock na liście ulubionych małych miasteczek na rodzinne wyjazdy

0
265
Fot. familydestinationsguide.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Miasteczko Woodstock w Illinois na 31. pozycji listy ulubionych małych miasteczek rodzinnych wizyt. Na dalszych miejscach na liście, z Illinois, znalazły się Princeton i St. Charles. 

Urlop, czy po prostu wolne chwile spędzone w małym miasteczku, taka forma spędzania czasu może dostarczyć więcej relaksu niż wakacje w kilku gwiazdkowym kurorcie lub innej typowej destynacji wakacyjnej. Małe miasta często posiadają silniejsze więzi międzyludzkie, spokojniejsze tempo życia, czarującą atmosferę pozwalającą odwiedzającym zwolnić, poczuć  lokalną kulturę i wypocząć.

Portal internetowy FamilyDestinationsGuide.com oferujący rodzinom propozycje przyjaznych dzieciom wakacji, wykonał ankietę na 3,000 rodzin, aby znaleźć najlepsze 150 tego typu miejsc w USA.

Na miejscu pierwszym znalazła się niewielka wieś Holualoa, na Hawajach, na zachodnim wybrzeżu Big Island. Wieś Holualoa leży na zboczach wulkanu Hualalai, który zawdzięcza swoją nazwę lokalnej, tradycyjnej rozrywce zjazdu ze szczytu wulkanu na saniach zbudowanych z drewnianych bali. Wieś Holualoa leży również w sercu regionu Kona z 600. farmami kawy. Każdego listopada odbywa się tam festiwal kawy  Kona Coffee Festival.

Na drugim miejscu znajduje się Ely w Nevadzie. To oddalone od wielkich ośrodków miejskich byłe miasteczko górnicze spoczywa w parku narodowym Great Basin National Park. Ely początkowo było stacją dyliżansów na skrzyżowaniu tras Pony Express i Central Overland. Słynie z wycieczek do lokalnych jaskiń Lehman Caves, liczących 500 milionów lat w  parku Great Basin National Park. Jest doskonałą bazą wypadową pieszych wycieczek szlakami Island Forest Trail lub Bristlecone Pine Trail.

Miejsce 3. na liście zajmuje Anna Maria Island na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej na Florydzie. Pięknie zachowane w czasie, wiernie oddaje “dawną Florydę” z pastelowymi domami i tradycyjnymi frontami.

Na 31. miejscu znalazło się Woodstock, Illinois. Można odwiedzić muzea, odwiedzić parki, spróbować potraw lokalnych restauracji, zajrzeć do sklepików. Rodziny mogą cieszyć się aktywnościami jak: wspinaczka, jazda na rowerze, łowieniem ryb. W Woodstock w ciągu roku odbywają się festiwale i eventy przyciągające turystów.

Innym miastem stanu Illinois na liście jest St. Charles (84. miejsce), gdzie rodziny mogą poznać przyrodę rzeki Fox, odbywać piesze spacery na lokalnych szlakach, zwiedzić urocze downtown, zobaczyć spektakl w teatrze Arcade Theatre.

Princeton, Illinois pojawiło się na 120 pozycji. Zwiedzający mogą odbyć wycieczki w lokalnych winiarniach, odwiedzić muzea, cieszyć się wypoczynkiem na powietrzu: łowieniem ryb, kempingiem i  pieszymi wędrówkami.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!