Zapomniane karty podarunkowe, miliony z nich są niewykorzystane każdego roku

0
350
Fot. giftcards.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Niektórzy je kochają, niektórzy nienawidzą. Co gorsza, wielu z nas, otrzymujących je na specjalne okazje, jest wobec nich obojętnych, a nawet zupełnie o nich zapomina. Taki jest smutny los kart podarunkowych. Miliony z nich są niewykorzystane każdego roku, a ich łączna wartość szacowana jest na miliardy dolarów.

Prawie dwie trzecie amerykańskich konsumentów ma co najmniej jedną niewykorzystaną kartę podarunkową schowaną w szufladzie, kieszeni, portfelu lub torebce. Według nowego raportu Credit Summit, internetowej firmy doradztwa finansowego, co najmniej połowa z tych konsumentów gubi kartę podarunkową, jeszcze zanim z niej skorzysta.

Łączna wartość niewykorzystanych i zagubionych kart podarunkowych wynosi 21 miliardów dolarów. Większość respondentów stwierdziła, że niewykorzystane karty były warte 200 dolarów lub mniej.

Ankieta Raport Credit Summit została przeprowadzona w grudniu 2022 roku. Wzięło w niej udział 1,200 konsumentów w wieku 16 lat i starszych. Wśród nich 60 procent stanowiły kobiety, a zakres dochodów ankietowanych wahał się od mniej niż 25 tysięcy do ponad 150 tysięcy dolarów. 

Oddzielne badanie wykorzystania kart podarunkowych wykazało, że średnia kwota niewykorzystanych kart podarunkowych w zeszłym roku wyniosła 175 dolarów na osobę, o 59 dolarów więcej niż w 2021 roku.

Według ankiety przeprowadzonej w lipcu 2022 roku wśród 2,372 dorosłych Amerykanów przez CreditCards.com, 47 procent respondentów stwierdziło, że ma co najmniej jedną niewykorzystaną  kartę podarunkową lub kredyt sklepowy.

Niektóre karty upominkowe Visa, Mastercard i American Express dodają kary, jeśli nie są one wykorzystane w określonym czasie. Jednak zgodnie z prawem federalnym karta podarunkowa nie może wygasnąć przed upływem co najmniej pięciu lat od daty jej aktywacji. Ustawa nakłada również ogólne ograniczenia opłat za nieużywane karty.

Jeśli osoba nie chce użyć karty podarunkowej, może ją wymienić. Istnieje kilka stron internetowych, na których można je sprzedać lub wymienić.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!