Chicagowskie restauracje wśród półfinalistów do nagród dla najlepszych restauracji w kraju

0
223
Fot. The Business Journals
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Chicagowskie restauracje Smyth, Obelix i Khmai Cambodian Fine Dining znalazły się wśród półfinalistów do nagród James Beard Foundation Restaurant and Chef Awards.

Po raz kolejny Chicago będzie gospodarzem wręczenia nagród dla najlepszych restauracji w kraju. Ceremonia odbędzie się 5 czerwca w Lyric Opera w Chicago.

Na oficjalne nominacje do nagród będziemy musieli poczekać do 29 marca, ale wiadomo już, że lista półfinalistów to obok tradycyjnie już restauracji z Nowego Jorku, Chicago, Los Angeles i San Francisco, także lokale z Anchorage na Alasce; Tulsa, Oklahoma i Roundup w Montanie.

Smyth, uznana restauracja w chicagowskiej dzielnicy West Loop prowadzona przez Johna Shieldsa i Karen Urie Shields, jest jedną z 20 najlepszych restauracji  w kategorii Outstanding Restaurant.

Damarr Brown, szef kuchni w Virtue, jest jednym z półfinalistów konkursu Emerging Chef. 

W kategorii „Najlepsza nowa restauracja” rywalizować będą dwa lokale z Chicago: francuski Obelix, braci Olivera i Nicolasa Poilevey oraz Khmai Cambodian Fine Dining, jedna z zaledwie dwóch kambodżańskich restauracji w naszym mieście.

Inne lokalne atrakcje to restauracja Sepia, półfinalistka w kategorii Outstanding Hospitality oraz All Together Now w klasyfikacji Outstanding Wine and Other Beverages.

Pięciu szefów kuchni z Chicago znalazło się w gronie 20 półfinalistów kategorii Best Chef: Great Lakes. Są to: Diana Dávila Boldin (Mi Tocaya Antojería), Thai Dang (HaiSous), Paul Fehribach (Big Jones), Tim Flores i Genie Kwon (Kasama) oraz Zubair Mohajir. (Wazwan).

Scratch Brewing Company w Ava, Illinois dostała się na listę półfinalistów konkursu Outstanding Bar. Browar szczyci się wykorzystaniem składników, które są zbierane lub hodowane na miejscu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!