USA: Kongres chce zablokować dostęp do TikToka

0
TikTok
Fot. CNBC
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Dostęp do chińskiej aplikacji TikTok może zostać zablokowany na rynku amerykańskim. W przyszłym miesiącu Komisja Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów zagłosuje nad przyjęciem przepisów umożliwiającymi wprowadzenie takiej blokady.

Autorem tych przepisów jest przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych republikanin Michael McCaul. W jego ocenie TikTok narusza normy bezpieczeństwa. Zdaniem kongresmena aplikacja pozwala na nieuprawniony dostęp do danych użytkowników oraz umożliwia władzom w Pekinie manipulowanie treściami wyświetlanymi odbiorcom. „Obawiamy się, że TikTok daje chińskim władzom nielegalny dostęp do naszych telefonów” – stwierdził Michael McCaul w rozmowie z agencją Bloomber.

W 2020 roku dostęp do TikToka próbował ograniczyć ówczesny prezydent USA Donald Trump. Te starania nie przyniosły skutku – sądu unieważniały jego decyzje w tym zakresie. Administracja Joe Bidena w 2021 roku formalnie zrezygnowała z prób blokowania aplikacji. Jednak w zeszłym miesiącu wprowadziła zakaz używania TikToka przez pracowników federalnych na urządzeniach rządowych.

TikTok zaprzecza oskarżeniom i twierdzi, że aplikacja zapewnia prywatność wszystkim użytkownikom. Właścicielem aplikacji jest chińskie przedsiębiorstwo z branży IT ByteDance. W serwisie można oglądać krótki nagrania wideo. Zdobył on popularność zwłaszcza wśród nastolatków. W Stanach Zjednoczonych ma ponad sto milionów użytkowników.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!