Wisconsin: poprawka do konstytucji ws. nakładania kaucji na więźniów

0
168
Fot. Fox News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zgromadzenie Wisconsin zaproponowało poprawkę do konstytucji. Przyjęta miara utrudniałaby kryminalistom wychodzenie z więzienia za kaucją.  

Nad przyjęciem poprawki 4. kwietnia będą mogli głosować wyborcy. Republikańscy prawodawcy przyspieszyli działania tak, aby to umożliwić.
Popularność propozycji może przyciągnąć wyborców do głosowania, które zdeterminuje ideologiczną kontrolę stanowego Sądu Najwyższego.
Proponowana poprawka wymagałaby od sędziego m.in. rozważenia potencjalnego stopnia ryzyka wiążącego się z wypuszczeniem zatrzymanego po opłaceniu kaucji.

Republikanie planują wprowadzić listę czynów, za podejrzenie popełnienia których, nie byłoby możliwości wypuszczania za kaucją.   

Zgromadzenie Wisconsin rozważało również możliwość przeprowadzenia w tym samym dniu referendum, w którym Republikanie chcą zapytać o zdanie wyborców w sprawie, czy warunkiem odbioru pomocy społecznej powinno być aktywne poszukiwanie pracy. 
Warunek ten – zapisany w prawie stanowym, został zawieszony przez administrację Joe Bidena w związku z wprowadzeniem restrykcji z powodu COVID -19.     

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!