Las Vegas: podczas targów CES zaprezentowano samosterujący wózek dziecięcy za 3 tysiące dolarów

0
Fot. Endgadget
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Podczas targów CES zaprezentowano samosterujący wózek dziecięcy za 3,300 dolarów.

CES to coroczne targi technologiczne prezentujące najbardziej zaawansowane produkty gigantów technologicznych. Odbywają się w Las Vegas. 

Kanadyjski startup Gluxkind pokazał Elle, autonomiczny wózek dziecięcy. Wózek wyposażony jest w tą samą technologię, co pojazdy bez kierowców, czy roboty dostawcze.

Elle posiada motor ułatwiający spacer pod górę i system wspomagania hamowania do spaceru w dół. Produkt Gluxkind posiada kamery do nawigacji kursu, monitorowania otoczenia oraz sensory do detekcji obiektów. Ma to wyłącznie służyć jako “extra para oczu i rąk”, według opisu na firmowej stronie internetowej. 

Wózek Ella może samodzielnie poruszać się ale tylko, kiedy nie ma w nim dziecka.  Gluxkind przedstawiło kilka klipów z przykładowymi zastosowaniami.

Na jednym z klipów, podczas spaceru “z górki”, system wspomagania wyhamowuje, gdy rodzic oddala się sięgając po zabawkę.  Na kolejnym demo wózek porusza się samodzielnie, podczas, gdy dziecko spoczywa w ramionach rodzica. 

Firma wyposażyła wózek w funkcję “automatycznej kołysanki” i mechanizm białego szumu do wyciszenia śpiącego brzdąca. Firma oferuje opcje z fotelikiem, kołyską i siedzeniem dla niemowlaka.

30. funtowa Ella otrzymała Nagrodę Innowacji podczas targów CES 2023. Za $3300 dolarów rodzice mogą zapisać się na listę oczekujących. Dostawy wózków rozpoczną się w kwietniu 2023.     

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!