USA: wydatki na reklamy usług prawnych w telewizji osiągnęły w 2022 ponad miliard dolarów

0
214
Fot. Google/Twitter lawyer ads
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

„Byłeś poszkodowany w wypadku samochodowym? Dostałeś urazu w pracy? Poślizgnąłeś się w sklepie? Zadzwoń do prawnika, aby uzyskać odszkodowanie” – głosi typowa reklama adwokata zajmującego się wypadkami w miejscach pracy. 

Reklamy adwokackie rozpowszechniły się po 1977 roku, kiedy Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych stwierdził, że ograniczenie tego typu reklam przez przepisy, utrudniło dostęp do usług prawnych wielu mieszkańcom kraju.

Według danych analityczno-konsultingowej firmy Kantar, wydatki na reklamy usług prawnych w amerykańskiej telewizji osiągnęły w 2022 roku ponad miliard dolarów.

Wielu prawników zajmujących się odszkodowaniami osobistymi jest zmuszona do reklamowania się ze względu na konkurencję i nietypowy model biznesowy przyjęty przez wiele kancelarii. Reklamy pomagają również dotrzeć do klientów, którzy nie znają prawników zajmujących się tego typu sprawami, nie mogą polegać na rekomendacjach lub nie są świadomi swoich praw. Reklamy telewizyjne pojawiają się głównie w środku dnia, aby dotrzeć do osób przebywających już w szpitalach lub w domach, które wracają do zdrowia po wypadku. 

Większość prawników zajmujących się odszkodowaniami za obrażenia ciała otrzymuje wynagrodzenie tylko wtedy, gdy wynegocjują ugodę dla klienta lub wygrają sprawę w sądzie. Ich opłata wynosi wtedy zazwyczaj od 33 do 40 procent całkowitej przyznanej kwoty. Mniej niż 1 procent wszystkich spraw trafia do sądu. 

Liczba wnoszonych do sądów pozwów systematycznie spada. Wynika to głównie z wyższych kosztów wnoszenia spraw na wokandę i zaostrzenia praw stanowych w tym zakresie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!