Milwaukee: sędzia odmówił obniżenia kaucji nałożonej na 10-letniego chłopca oskarżonego o umyślne zabicie matki

0
Fot. NBC News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Sędzia odmówił obniżenia kaucji w wysokości 50 tys. dolarów nałożonej na 10-letniego chłopca z Milwaukee, oskarżonego o umyślne zabicie swojej matki, ponieważ nie kupiła mu gogli do tzw. wirtualnej rzeczywistości. Adwokat chłopca argumentował podczas swojego pierwszego wystąpienia w środę w sądzie, że kaucja powinna zostać obniżona z 50 tys. do 100 dolarów, ponieważ chłopiec nie ma źródła dochodu.

Chłopiec początkowo powiedział policji, że strzelanina z 21 listopada była przypadkowa. Ale później powiedział, że celowo wycelował w swoją 44-letnią mamę, zanim ją zastrzelił, ponieważ był zdenerwowany, że obudziła go wcześnie i nie kupiła mu czegoś, co bardzo chciał. Chłopiec został oskarżony jako dorosły w zeszłym miesiącu z naprzemiennymi zarzutami umyślnego zabójstwa pierwszego stopnia lub lekkomyślnego zabójstwa pierwszego stopnia. 

Prawo Wisconsin wymaga, aby dzieci w wieku 10 lat były oskarżane jak dorośli za niektóre poważne przestępstwa, chociaż prawnicy chłopca mogą starać się o przeniesienie sprawy do sądu dla nieletnich. Chłopiec, który według członków rodziny ma problemy ze zdrowiem psychicznym, jest przetrzymywany w areszcie dla nieletnich.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!