USA przygotowuje się do przekazania Ukrainie systemów Patriot

0
Fot. HowStuffWorks
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone przygotowują się do przekazania Ukrainie systemów Patriot. Ostateczną decyzję prezydent Joe Biden może podjąć już w tym tygodniu. Wiadomość o Patriotach dla Ukrainy jako pierwsza podała telewizja CNN.

Według CNN i innych amerykańskich mediów decyzja o przekazaniu Ukrainie systemów obrony powietrznej Patriot może zostać ogłoszona w czwartek. Nie jest jasne, ile wyrzutni otrzyma Kijów. Przedstawiciele administracji mówią jednak, że Patrioty zostaną wysłane dość szybko, a ukraińscy żołnierze zostaną przeszkoleni w ich obsłudze w bazie armii amerykańskiej w Grafenwoehr w Niemczech.

Wcześniej Stany Zjednoczone rozlokowały baterie Patriotów na terytorium sojuszników NATO, w tym Polski, jako wzmocnienie wschodniej flanki sojuszu. Amerykanie wysłali Ukrainie w ostatnich miesiącach systemy obrony rakietowej średniego zasięgu NASAMS. W ubiegłym tygodniu – odpowiadając na pytanie Polskiego Radia – rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała, że USA są bliskim kontakcie z Ukraińcami na temat pomocy w zakresie bezpieczeństwa, w tym systemów obrony powietrznej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!