USA: przywódca sekty mormońskiej oskarżony w związku z poślubieniem 20 kobiet i nieletnich dziewcząt

0
541
Fot. NYpost
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Przywódca sekty mormońskiej Samuel Bateman został oskarżony o poślubienie 20 kobiet i dziewcząt. Większość z nich w dniu ślubu nie miała jeszcze 15 lat. Wśród jego żon była jego własna 9-letnia córka.

46-letni Samuel Bateman przywodził ponad 50-osobowej sekcie mormońskiej, tak ekstremalnej, że została wykluczona z Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.  

Na jego trop FBI natrafiło po tym, jak został zatrzymany w sierpniu na jednej z dróg w Arizonie. W przyczepie kempingowej, którą ciągnął za swoim samochodem, przewoził trzy dziewczynki w wieku od 11 do 14 lat. We wrześniu agenci FBI wkroczyli do dwóch jego domów w Colorado City, szukając dowodów na zawarcie nielegalnych małżeństw i wykorzystywanie seksualne dzieci.

Wśród dowodów przeciwko Batemanowi jest nagranie audio, na którym mówi on, że „ojciec niebieski” poinstruował go, żeby oddał trzem mężczyznom ze swojego zboru to co ma najcenniejsze – cnotę swoich dziewcząt. Z nagrania można wywnioskować, że Bateman przyglądał się mężczyznom gwałcącym jego córki. 

Bateman jest w areszcie, czeka na proces. Postawiono mu zarzuty kazirodztwa, gwałtów na nieletnich, poligamii, a ponieważ przewoził nieletnie dziewczęta z innych stanów także handlu ludźmi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!