Święta w Białym Domu

0
451
Fot. The White House
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Biały Dom gotowy na Boże Narodzenie. Dziś w rezydencji prezydenta USA odsłonięto oficjalnie choinkę oraz świąteczne dekoracje. Motywem przewodnim tegorocznych świąt w Białym Domu jest hasło „We the People”, czyli „My Naród”.

Rozpoczynające preambułę amerykańskiej konstytucji hasło „My Naród” zostało wybrane przez pierwszą damę USA Jill Biden, by przypomnieć Amerykanom o tym, co ich łączy, zwłaszcza w okresie świątecznym. Dziennikarze jako pierwsi mogli obejrzeć bożonarodzeniowe dekoracje przygotowane przez pracowników Białego Domu i wolontariuszy. Składa się na nie 83,000 lampek, 77 choinek i 25 wieńców z czerwonymi wstęgami. Kopię Deklaracji Niepodległości wystawiono w bibliotece Białego Domu.

W Sali Przyjęć Państwowych znajduje się Biały Dom z piernika oraz cukierkowa replika filadelfijskiego Independence Hall, gdzie podpisano Konstytucję i Deklarację Niepodległości. W Sali Niebieskiej stoi oficjalna choinka Białego Domu – 5,6-metrowa jodła z Auburn w Pensylwanii. W okresie świątecznym przez Biały Dom przewinie się ok. 50 tysięcy osób, w tym turystów i gości zaproszonych na różne przyjęcia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!