Święto Dziękczynienia w USA

0
Fot. arandell.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Suto zastawione stoły, parady i wspólne oglądanie meczów futbolowych. Tak Amerykanie obchodzą dziś jedno ze swoich najważniejszych świąt – Święto Dziękczynienia. Większość spędza je z rodziną i przyjaciółmi, a na stole króluje indyk. 

Święto Dziękczynienia, czyli Thanksgiving ma charakter rodzinny. Jego nieodłącznym elementem jest pieczony indyk z nadzieniem z chleba. Na stołach pojawią się także szynka, słodkie ziemniaki, fasolka i żurawina. Będą też ciasta – z dyni lub z jabłkami. Przed świątecznym posiłkiem Amerykanie podziękują za wszystko co dobrego przydarzyło im się w mijającym roku. Po obfitym obiedzie obejrzą mecze futbolu amerykańskiego.

W tym roku ponad 55 milionów Amerykanów udało się w podróż by spędzić święta z najbliższymi. Prezydent Joe Biden wraz z rodziną spędzi Święto Dziękczynienia na wyspie Nantucket w Massachusetts. Amerykańska para za poprzez łącza wideo przekaże życzenia żołnierzom USA stacjonującym w bazach na całym świecie.

Święto Dziękczynienia przypada w czwarty czwartek listopada. Obchodzone jest na cześć pierwszych zbiorów europejskich osadników, którzy przybyli do Ameryki w XVII wieku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!