Referenda w USA

0
Fot. harrison-wi.org
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Stanach Zjednoczonych trwają wybory parlamentarne, w których Amerykanie wybierają Izbę Reprezentantów oraz jedną trzecią składu Senatu. Równocześnie w wielu stanach odbywają się referenda w dotyczące różnych kwestii – od gier hazardowych po aborcję.

Oprócz wyboru 435 członków Izby Reprezentantów i 35 senatorów, Amerykanie wybierają dziś 39 gubernatorów stanowych oraz setki burmistrzów, szeryfów i członków rad oświatowych. Równocześnie w większości stanów odbędą się referenda. Mieszkańcy kilku stanów wypowiedzą się na temat legalizacji rekreacyjnej marihuany. W Alabamie, Luizjanie i trzech innych stanach pod głosowanie poddano likwidację przymusowej pracy więźniów zakładów karnych.

Wyborcy z Kalifornii zdecydują o propozycji legalizacji internetowych gier hazardowych oraz podniesieniu stanowych podatków. W sprawie dodatkowego czteroprocentowego podatku od dochodów powyżej miliona dolarów wypowiedzą się mieszkańcy Massachusetts. W innych miejscach, wyborcy zdecydują czy rozszerzyć przywileje dla imigrantów przebywających w kraju nielegalnie, w tym możliwość uzyskania prawa jazdy w Massachusetts i dofinansowania czesnego za studia w Arizonie. W Michigan odbędzie się referendum w sprawie zapisania w konstytucji stanowej prawa kobiet do aborcji. 

Łącznie w 37 amerykańskich stanach odbędzie się 130 różnych referendów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!