Oklahoma: wykonano wyrok śmierci na mordercy dziecka

0
Fot. theblackwallsttimes.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W zakładzie karnym w McAlester, Oklahoma wykonany został wyrok śmierci na Benjaminie Cole’u, skazanym za morderstwo w grudniu 2002 roku swojej 9-miesięcznej córki Brianny Victorii Cole. Sąd Najwyższy USA odrzucił dwie apelację złożone przez obrońców skazanego.

Cole zabił swoją 9-miesięczną córkę, łamiąc jej kręgosłup i rozrywając aortę. Obrońcy oskarżonego argumentowali, że ich klient był poważnie chory psychicznie. Asystentka prokuratora generalnego, Tessa Henry, powiedziała, że Cole zabił swoją córkę, ponieważ był wściekły, że jej płacz przerwał mu grę wideo. Prokuratorzy argumentowali też, że dziewczynka była już wcześniej bita przez ojca, który w przeszłości odsiadywał wyrok pozbawienia wolności w więzieniu w Kalifornii za znęcanie się nad innym dzieckiem.

57-letni Benjamin Cole był szóstym więźniem w Oklahomie, który został stracony, odkąd stan ten wznowił wykonywanie kary śmierci w październiku 2021 roku, a drugim z 25 mężczyzn, których najwyższe wyroki mają zostać wykonane do 2024 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!