Biden: dekryminalizacja marihuany

0
marihuana
Fot. webmd
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W czwartek prezydent Joe Biden dokonał ułaskawienia wszystkich wcześniejszych federalnych wykroczeń za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Według urzędników administracji, tysiące Amerykanów jest oskarżonych o to przestępstwo.

Biden zachęcił również gubernatorów do podjęcia podobnych kroków, w prawie stanowym. “Nikt nie powinien być w więzieniu tylko za używanie lub posiadanie marihuany” – powiedział Biden w wideo zapowiadającym jego działania wykonawcze.

Ułaskawienia  będą wydawane poprzez proces administracyjny nadzorowany przez Departament Sprawiedliwości. Około 6500 osób otrzyma zaświadczenia, że oficjalnie umorzono im przestępstwo. W świetle prawa federalnego marihuana jest nielegalna , nawet jeśli poszczególne stany zezwoliły przez prawo stanowe do legalnego używania jej do celów rekreacyjnych i medycznych.


Ogłoszenie następuję na miesiąc przed listopadowymi wyborami do kongresu. Niektórzy z kandydatów, w tym demokratyczny gubernator stanu Pensylwania John Fetterman, który ubiega się o miejsce w Senacie USA – uczynili kwestię legalizacji marihuany centralnym punktem swojej kampanii.  Działania te mają przyczynić się do dekryminalizacji społeczeństwa za posiadanie i użytek marihuany w małych ilościach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!