Kolejne 12 mln dla Ukrainy

0
Fot. Twitter: Senat RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Amerykański Senat zaaprobował prowizorium budżetowe, które przewiduje ponad 12 miliardów dolarów na dodatkowe wsparcie Ukrainy. Ustawę musi jeszcze zatwierdzić Izba Reprezentantów oraz podpisać prezydent Joe Biden.


Prowizorium budżetowe ma zapewnić finansowanie rządu federalnego do połowy grudnia i dać czas Kongresowi na uchwalenie pełnego budżetu. Za ustawą głosowało 75 senatorów – wszyscy demokraci i połowa Republikanów. W ustawie znalazło się 12 miliardów 300 milionów dolarów pomocy finansowej dla Ukrainy, by mogła bronić się przed inwazją Rosji. 3 mld dolarów zostanie przeznaczone na zakup uzbrojenia dla Ukrainy a półtora miliarda na uzupełnienie amerykańskiego arsenału. Pól miliarda pójdzie na zwiększenie produkcji amunicji a 2 miliardy 800 milionów na utrzymanie dodatkowej obecności wojsk amerykańskich w regionie. 4,5 miliarda Waszyngton przeznaczy na pomoc finansową dla rządu w Kijowie.


Przyjęte przez Senat prowizorium budżetowe niemal na pewno zostanie zatwierdzone przez Izbę Reprezentantów i trafi na biurko prezydenta Joe Bidena.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!