USA: prezydent J.Biden znowu się pomylił

0
Fot. White House
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezedent Biden znany jest z tego, że myli się bardzo często co sprawia, że dziennikarze i wyborcy częstwo poddają w wątpliwość jego stan zdrowia – szczególnie zaś funkcje kognitywne. Tym razem do fatalnej pomyłki doszło w środę podczas wystąpienia Joe Bidena na konferencji dotyczącej tematu głodu na świecie i właściwego odżywiania – White House Conference on Hunger, Nutrition, and Health. Na początku prezydent USA podziękował organizatorom forum i przywitał zgromadzonych gości, wymieniając w tym gronie Jackie Walorski, republikańską kongresmenkę z Indiany, zapominając, że kobieta zginęła w sierpniu w wypadku drogowym.

– „Chciabym wam wszystkim tutaj podziękować, włączając w to wybranych polityków obu partii gotowych do współpracy, takich jak senator Brown, senator Booker czy kongresmenka  Jackie … jesteś tu? Gdzie jest Jackie? Myślę, że nie mogła być dzisiaj tutaj.”

Jackie Walorski, była jednym z czterech kongresmenów sponsorów projektu ustawy o finansowaniu konferencji. 

„Naprawdę to okropna i haniebna pomyłka”, napisała na Twitterze Vicky Hartzler, Republikanka z Missouri.

Na pytanie jednej z dziennikarek o pomyłkę Joe Bidena, rzeczniczka prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre odpowiedziała, że Walorski była w myślach prezydenta USA, który wymieniając jej imię pragnął docenić jej „niesamowitą pracę”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!