Obchody rocznicy zamachów 11 września w USA

0
119
QRZ NOW
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykanie oddają dziś hołd poległym w atakach terrorystycznych z 11 września. Główne obchody 21. Rocznicy zamachów odbędą się w Nowym Jorku, Waszyngtonie oraz w Pensylwanii. Prezydent Joe Biden bierze udział w obchodach rocznicy przy pomniku ofiar ataku na Pentagon.

Nowojorskie obchody 21. rocznicy zamachów z 11 września odbywają się w parku pamięci zlokalizowanym w miejscu, gdzie stały wieże World Trade Center. Pośród drzew znajdują się tam dwa kwadratowe baseny po ścianach których spływa woda. Na otaczających je tablicach wyryto nazwiska prawie 3 tysięcy osób, które zginęły w zamachach. 

O 8:46 czasu lokalnego, o godzinie o której pierwszy z porwanych samolotów uderzył w północną wieżę, zabiją dzwony a zgromadzeni uczczą pamięć poległych minutą ciszy. Następnie tradycyjnie zostaną odczytane nazwiska wszystkich ofiar. W nowojorskich uroczystościach weźmie udział wiceprezydent Kamala Harris. 

Prezydent Joe Biden uda się do Pentagonu, gdzie wygłosi przemówienie do Amerykanów. W Shanksville w Pensylwanii, gdzie rozbił się czwarty z porwanych samolotów United Airlines Lot 93, pojawi się pierwsza dama USA Jill Biden. Koncerty, msze i spotkania przy pomnikach zamachów odbędą się dziś w tysiącach amerykańskich miast i miasteczek. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!