USA – badanie: prawie połowa nastolatków korzysta z Internetu niemal bez przerwy

0
Fot. Airband
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prawie połowa nastolatków w USA twierdzi, że korzysta z Internetu niemal bez przerwy. Badanie przeprowadzone wśród 1,316 młodych ludzi miało na celu poznanie nawyków „technologicznych” nastolatków. Przeprowadzone zostało przez Pew Research Center.

Odsetek nastolatków, którzy zgłaszali prawie stały poziom obecności w sieci, był znacznie wyższy niż w badaniu z 2015 roku, kiedy tylko około jedna czwarta nastolatków zgłosiła ten poziom korzystania z internetu.

Badanie wykazało, że platformy mediów społecznościowych, z których najczęściej korzystają nastolatki, również się zmieniają, przy czym najpopularniejsze są platformy wideo, takie jak YouTube i TikTok oraz Instagram i Snapchat. 

Spada popularność Facebooka wśród młodego pokolenia. Już tylko 32 procent amerykańskich nastolatków w wieku od 13 do 17 lat twierdzi, że używa teraz tej platformy. To mniej niż 71 procent nastolatków, którzy powiedzieli, że używali Facebooka w ankiecie Pew Research Center przeprowadzonej w latach 2014-2015. 

Najczęściej używany jest obecnie YouTube – 95 procent nastolatków. Blisko 20 procent z nich korzysta z platformy bez przerwy. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje TikTok.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!