USA: utrudnienia w transporcie z powodu długiego weekendu Labor Day

0
Fot. Local News Today

Transport w długi weekend z okazji Labor Day w Chicago może spotkać się ze znacznymi utrudnieniami.
Według AAA (American Automobile Association), o około 22% wzrośnie liczba osób podróżujących samochodami w ten weekend w porównaniu do 2021 roku.

Oto zestawienie tego, czego można się spodziewać, niezależnie od tego czy podróżujesz samolotem czy samochodem, eksperci od podróży zalecają, aby wyruszyć jak najwcześniej. 

Według Chicagowskiego Departamentu Lotnictwa, na podróż do poniedziałku przez lotniska O’Hare oraz Midway oczekuje około 1,6 miliona ludzi. Linie lotnicze American, Southwest, Delta, United oraz JetBlue ogłosiły, że pasażerowie otrzymają vouchery na posiłki w przypadku opóźnienia przekraczającego trzy godziny.

Jeśli lot zostanie odwołany i pasażer utknie w mieście, z którego wylatuje, otrzyma voucher na hotel oraz transport na lotnisko.
W przypadku podróży samochodem przewiduje się, że ruch uliczny będzie zakorkowany. Według ostatnich badań przeprowadzonych przez portal Cars.com, 80% osób planujących podróż w Święto Pracy planuje jechać samochodem. Mając to na uwadze, eksperci zalecają kierowcom, aby wyruszyli w drogę zanim nastaną godziny szczytu.

Według firmy INRIX zajmującej się analizą ruchu drogowego, kierowcy w całym kraju w ten weekend mogą spodziewać się dużo więcej spowolnień, z 41% wzrostem opóźnień w stosunku do normy.

Piątkowe i sobotnie popołudnie ma być jednym z najbardziej ruchliwych dni na drogach w całym kraju, przez ruch spowodowany przez ludzi jadących na urlop mieszającymi się z osobami dojeżdżającymi do pracy. W niedzielę i poniedziałek spodziewane jest “minimalne zatłoczenie”. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!