Chicagowski biznesmen przekazał ponad miliard dolarów dla konserwatywnej organizacji non-profit Marble Freedom

0
DOLARY
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Chicagowski biznesmen, który unika ujawniania swojego publicznego wizerunku, złożył największą w historii darowiznę na rzecz politycznej organizacji non-profit, której łączna kwota znacznie przekracza 1 miliard dolarów. 90-letni Barre Seid przekazał 1,6 miliarda dolarów grupie kierowanej przez człowieka, któremu wielu przypisuje pomoc w obsadzaniu Sądu Najwyższego osobami nominowanymi w czasie rządów Donalda Trumpa.

Seid od ponad 50 lat prowadzi firmę Tripp Lite w chicagowskiej dzielnicy Bridgeport. Niedawno Seid przekazał wszystkie akcje firmy, warte 1,6 mld dolarów, na rzecz Marble Freedom, konserwatywnej organizacji non-profit prowadzonej przez Leonarda Leo, który współprowadzi również organizacje Federalist Society. EJ Fagan, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie Illinois w Chicago zauważa, że Leo jest uważany za twórcę Sądu Najwyższego Trumpa, a Federalist Society pomogło w nominacji Neala Gorsucha, Bretta Kavanaugha i Amy Coney Barrett.  

Ci sędziowie dali Sądowi Najwyższemu równowagę, która sprzyja konserwatywnym stanowiskom i ostatecznie doprowadziła do decyzji na początku tego roku, aby obalić precedens ustalony w Roe v. Wade. Po przekazaniu darowizny Leo wydał oświadczenie dla New York Timesa.

“Najwyższy czas, aby ruch konserwatywny znalazł się w szeregu George’a Sorosa, Hansjorga Wyssa, Arabella Advisors i innych lewicowych filantropów”

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!