USA: politycy tworzą nową partię o nazwie “Forward”

0
Fot. Twitter: Forward Party
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Grupa byłych republikańskich i demokratycznych urzędników tworzy nową partię polityczną o nazwie Forward. Próbują odwołać się do tego, co nazywają „umiarkowaną, zdroworozsądkową większością”.

„Ekstremizm polityczny rozdziera nasz naród, a dwóm głównym partiom nie udało się zaradzić kryzysowi” – napisali David Jolly, Christine Todd Whitman i Andrew Yang w opublikowanym w The Washington Post artykule. 

David Jolly jest byłym republikańskim kongresmenem z Florydy, Christine Todd Whitman była republikańska gubernatorka stanu New Jersey, a Andrew Yang to demokratyczny polityk, który w przeszłości starał się o nominację swojej partii na fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych i burmistrza Nowego Jorku.  

Głównymi tematami programowymi grupy są takie kwestie, jak sprzedaż i posiadanie broni, zmiany klimatu i aborcja. Nowa partia opowiada się również za głosowaniem rankingowym i otwartymi prawyborami, ogólnokrajową ochroną praw wyborczych i zakończeniem gerrymanderingu, czyli manipulowaniem granic okręgów wyborczych.

Forward planuje zorganizowanie krajowej konwencji latem przyszłego roku i wkrótce będzie ubiegać się o możliwość wystawienia swoich kandydatów w wyborach w 2024 roku.

Partia poinformowała w komunikacie prasowym, że jesienią rozpocznie starania o uznanie jej statusu w 15 stanach do końca 2022 roku, 30 w 2023 roku i w prawie wszystkich stanach USA do końca 2024 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!