USA: małpia ospa oficjalnie ogłoszona stanem zagrożenia dla zdrowia publicznego

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Administracja prezydenta Bidena w czwartek oficjalnie ogłosiła małpią ospę jako stan zagrożenia dla zdrowia publicznego, co ma na celu uruchomienie funduszy na wypadek zagrożenia i poprawę dystrybucji szczepionek i leczenia.

“Jesteśmy przygotowani do wzięcia naszej odpowiedzialności na następny szczebel w rozwiązywaniu problemu tego wirusa i wzywamy każdego Amerykanina do poważnego traktowania ospy małpiej i wzięcia odpowiedzialności za pomoc w walce z tym wirusem” – powiedział podczas briefingu sekretarz zdrowia i usług ludzkich Xavier Becerra.

Ogłoszenie to pojawia się pośród intensywnej krytyki, że administracja Bidena nie zdawała sobie sprawy z powagi choroby, co doprowadziło do niedoborów dawek szczepionek i testów diagnostycznych, nawet gdy zapotrzebowanie na nie gwałtownie wzrosło.
Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (Centers for Disease Control and Prevention), znane przypadki zakażenia małpią ospą sięgają 6,600, niemal wszystkie wśród mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami. Stan Nowy Jork jest epicentrum epidemii z prawie jedną trzecią wszystkich przypadków, po nim jest Kalifornia.

Ogłoszenie administracji następuje po tym, jak stany Nowy Jork, Illinois i Kalifornia ogłosiły własne stany zagrożenia zdrowia publicznego.

23 lipca Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła globalny stan zagrożenia zdrowia w związku z pojawieniem się choroby. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!