Pół miliona nowych miejsc pracy w USA w lipcu

0

Mimo obaw o recesję amerykańscy pracodawcy stworzyli w lipcu ponad pół miliona miejsc pracy. Oznacza to, że zatrudnienie w USA w pełni powróciło do poziomu sprzed pandemii Covid-19. Bezrobocie w Stanach Zjednoczonych wynosi obecnie 3.5 procent.

Po dwóch kwartałach negatywnego wzrostu gospodarczego w USA prognozowano spowolnienie na rynku pracy. Ekonomiści przewidywali, że w lipcu amerykańscy pracodawcy stworzą umiarkowaną liczbę 250 tysięcy nowych stanowisk. W rzeczywistości było ich jednak ponad dwukrotnie więcej – 528 tysięcy. Tak duża liczba nowych stanowisk sugeruje, że mimo obaw amerykańska gospodarka nie weszła w okres recesji. Najwięcej miejsc pracy przybyło w sektorze turystycznym, restauracji, służbie zdrowia i usługach. 

W oświadczeniu na temat najnowszego raportu z rynku pracy prezydent Joe Biden zwrócił uwagę, że 3,5 procentowa stopa bezrobocia w USA jest najniższa od ponad 50 lat. „Więcej osób ma obecnie zatrudnienie niż w jakimkolwiek innym momencie w historii Ameryki. To są miliony rodzin, którym praca zapewnia godność i spokój ducha”- stwierdził Biden i wyraził przekonanie, że jest to wynik jego polityki gospodarczej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!