USA: powodzie w Kentucky, zginęło co najmniej 16 osób

0
469
Fot. USA Today
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Co najmniej 16 osób zginęło w powodziach w amerykańskim stanie Kentucky. Na miejscu trwa akcja ratownicza i poszukiwania zaginionych. Prezydent Joe Biden ogłosił w Kentucky stan klęski żywiołowej.

Intensywne opady deszczu w stanie Kentucky spowodowały liczne powodzie w Appalachach. Górskie potoki w kilka godzin zmieniły się w rwące rzeki zalewając domy, zabierając ze sobą samochody i blokując gruzem mosty. Poziom strumieni w niektórych miejscach wzrósł do kilkunastu metrów. Osuwiska błotne uwięziły ludzi na stromych zboczach. 

Ponad 30 000 domów zostało pozbawionych prądu. Liczba śmiertelnych ofiar wynosi 16 ale według gubernatora Kentucky Andy’ego Besheara zwiększy się co najmniej dwukrotnie. „Wiemy, że wśród zabitych są dzieci. Prawdopodobnie straciliśmy całe rodziny” – mówił. Gubernator poinformował, że akcja ratunkowa prowadzona jest przy użyciu łodzi i helikopterów. „Przed nami kilka ciężkich dni a potem długi okres odbudowy. Jesteśmy twardzi. Damy radę. Trzymajmy się razem i pomagajmy sobie nawzajem” – powiedział Beshear. 

Akcje poszukiwania ofiar prowadzą ratownicy z Kentucky i sąsiednich stanów. Liczba zaginionych jest trudna do oszacowania.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!