Waszyngton: dyrektor Muzeum Auschwitz Piotr Cywiński został uhonorowany wyróżnieniem

0
Fot. Twitter: Muzeum Auschwitz
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Dyrektor Muzeum Auschwitz Piotr Cywiński został uhonorowany wyróżnieniem National Leadership Award, którą przyznaje United States Holocaust Memorial Museum w Waszyngtonie. Nagroda została wręczona w środę 13 lipca podczas uroczystości w amerykańskim Departamencie Stanu, zorganizowanej z okazji 75. rocznicy utworzenia Muzeum Auschwitz. W wydarzeniu uczestniczyły dwie ocalałe z Auschwitz: Irene Weiss i Ruth Cohen, a także m.in. asystentka sekretarza stanu ds. Europy i Eurazji Karen Donfried oraz przewodniczący rady waszyngtońskiego muzeum Stuart Eizenstat.

– Jesteśmy głęboko wdzięczni Polsce za decyzję o utworzeniu Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, a także za wieloletnie wsparcie dla tej instytucji. Wyrażamy uznanie dla dr. Piotra Cywińskiego za jego wybitne zarządzanie tą instytucją oraz za jego wyjątkowy wkład w utrwalanie pamięci i edukacji o Holokauście w Europie i na świecie – zaznaczył Stuart Eizenstat.

Nagroda National Leadership Award wręczana jest wybitnym partnerom, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju misji Muzeum.

Utworzone w 1947 roku Muzeum Auschwitz-Birkenau, pierwsze ekspozycje udostępniło w 1950 roku. W 1979 roku teren obozu Auschwitz-Birkenau został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!