USA poparły decyzję Kanady w sprawie turbiny do Nord Stream 1

0
Nord Stream 1
Fot. REUTERS/Hannibal Hanschke
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300


Stany Zjednoczone poparły decyzję Kanady o przekazaniu Niemcom rosyjskiej turbiny do gazociągu Nord Stream 1, czyniąc wyjątek od sankcji nałożonych na Rosję. Według amerykańskich władz, decyzja ta poprawi bezpieczeństwo energetyczne Europy i utrudni szantaż ze strony Rosji.

Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price oświadczył, że USA popierają decyzję Kanady o pomocy Niemcom w imporcie gazu ziemnego z Rosji mimo globalnych sankcji. „W krótkim okresie turbina pozwoli Niemcom i innym krajom europejskim uzupełnić rezerwy gazu, zwiększając ich bezpieczeństwo energetyczne i odporność na awarie oraz przeciwdziałać użyciu przez Rosję energii jako broni” – napisał w oświadczeniu Ned Price. Rzecznik Departamentu Stanu dodał, że Stany Zjednoczone współpracują z sojusznikami, aby zmniejszyć zależność od rosyjskiej energii i utrzymać presję na Rosję. 

„Analizujemy możliwości dalszego zmniejszania dochodów Rosji z eksportu energii, aby ograniczać zdolność Rosji do finansowania brutalnej wojny na Ukrainie” – dodał Price i zapewnił, że celem USA jest ograniczenie wpływu wojny na Ukrainie na globalne rynki energetyczne i złagodzenie skutków gospodarczych tego konfliktu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!