W USA brakuje pilotów, branża lotnicza szuka nowych rozwiązań

0
Fot. bizjournals.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone borykają się z najgorszym w ostatnich latach problemem dotyczącym braku pilotów. Taka sytuacja w konsekwencji zmusza linie lotnicze do ograniczenia liczby lotów. Regionalne linie lotnicze mają obecnie około 150 samolotów uziemionych z powodu braku pilotów.

Branża lotnicza szuka nowych rozwiązań. Rozważane jest wprowadzenie takich przepisów, które mogłyby podnieść federalny wiek emerytalny dla pilotów linii lotniczych z 65 do 67 lat lub więcej. Amerykańskie linie lotnicze ponownie zastanawiają się także nad krótszymi programami szkoleniowymi, aby obniżyć barierę wejścia pilotów do zawodu. Rezygnuje się z czteroletniego kształcenia dotyczącego zatrudniania pilotów. Kilka amerykańskich linii lotniczych, w tym Frontier rekrutuje pilotów z Australii. 

Regionalny przewoźnik Republic Airways zwrócił się w zeszłym miesiącu do rządu USA o zezwolenie pilotom na latanie dla linii lotniczych z 750 godzinami, czyli połową z 1,500 obecnie wymaganych. 

Według Regionalnego Stowarzyszenia Linii Lotniczych, około jedna trzecia pilotów posiadających kwalifikacje lotnicze w Stanach Zjednoczonych jest w wieku od 51 do 59 lat, a 13 procent pilotów linii lotniczych w kraju osiągnie wiek emerytalny w ciągu pięciu lat.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!