50 lat rejsów do Chicago PLL LOT

0
PLL LOT
Fot. Facebook: PLL LOT/F.Mojżysz
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

50 lat temu, w maju 1972 roku Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły bezpośrednie połączenia z Warszawy do Chicago w Stanach Zjednoczonych. Dziś LOT świętuje tę rocznicę. 

Jak mówił prezes PLL LOT Rafał Milczarski, uruchomienie tego połączenia było przełomem w historii linii. Zaznaczył, że Chicago, razem z uruchomionym nieco wcześniej połączeniem do Toronto w Kanadzie, było jednym z pierwszych bezpośrednich połączeń z Polski do Ameryki Północnej. Rejsy w tym czasie były obsługiwane przez samoloty typu Ił 62. Pod koniec lat 80. LOT zastąpił te maszyny samolotami Boeing 767. 

Wcześniej jednym z niewielu sposobów dotarcia do USA z Polski były rejsy statkami pasażerskimi. Podróż trwała około tygodnia. 
W tej chwili polski przewoźnik lata do kilku miast w Stanach Zjednoczonych. Oprócz Chicago, to Nowy Jork, Miami oraz Los Angeles. Przed wybuchem pandemii COVID – 19 przewoźnik chciał uruchomić połączenia do Waszyngtonu i San Francisco. Prezes Rafał Milczarski powiedział, że na nowe kierunki w USA trzeba jeszcze poczekać. Zaznaczył, że sytuacja związana z pandemią COVID – 19 musi się jeszcze trochę poprawić. Przypomniał też, że uruchomienie nowego połączenia wiąże się z szeregiem procedur, a także kampanią informacyjną i reklamową. 

Prezes PLL LOT zapowiedział, że od tegorocznych wakacji przewoźnik będzie latał do Chicago 14 razy w ciągu tygodnia. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!