Indiana: menadżer sklepu zwolniony z pracy przez wywieszoną na drzwiach wejściowych kartkę

0
Fot. smashdatopic.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Menedżer jednego ze sklepów sieci Dollar Tree w stanie Indiana stracił zatrudnienie po tym, jak powiesił na drzwiach wejściowych kartkę, na której poinformował o zamknięciu lokalu z powodu rezygnacji z pracy dwóch kasjerek. Menedżer napisał, że młode osoby odeszły z pracy, po tym jak zwrócił im uwagę, aby ich partnerzy nie przebywali z nimi w sklepie przez cały dzień podczas wykonywania nie przez obowiązków służbowych.

Kierownik napisał również, że młode pokolenie nie wie co to znaczy praca i że zatrudni obecnie tylko osoby z generacji Baby Boomers. Ogłoszenie zostało później zdjęte, ale i tak wisiało wystarczająco długo, aby ludzie zrobili zdjęcia i umieścili je w mediach społecznościowych. Niektórzy z internautów uznali informację jako dyskryminującą młode osoby. W odpowiedzi, władze Dollar Tree poinformowały, że ogłoszenie nie było autoryzowane przez firmę i menedżer sklepu został zwolniony z pracy. 

Amerykańskie prawo pracy zabrania dyskryminacji ze względu na wiek osób powyżej 40 roku życia i nie mówi nic o młodszych pracownikach. Niektóre stany posiadają jednak prawa dotyczące dyskryminacji młodych pracowników, lecz nie Indiana, w której prawo chroni tylko osoby w przedziale wieku od 40 do 75 lat.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!