General Motors wyprodukuje w pełni elektryczny model Chevroleta Corvette

0
404
Fot. insideevs.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

General Motors wyprodukuje w pełni elektryczny model Chevroleta Corvette, poinformował prezes GM Mark Reuss. Reuss nie powiedział, kiedy pojawi się elektryczna Corvette, ale zasugerował, że model hybrydowy może wejść na rynek stosunkowo szybko. 

Podczas gdy post Reussa na Twitterze sugeruje, że hybrydowa Corvette będzie oparta na obecnej generacji samochodu, to nie jest jasne, czy wersja całkowicie elektryczna będzie odmianą tego samochodu, czy zupełnie innym modelem.

Wiele firm pracuje nad elektrycznymi samochodami sportowymi.  Większość produkowanych do tej pory całkowicie elektrycznych pojazdów to czterodrzwiowe sedany i SUV. Pierwszym sportowym samochodem na rynku był model Tesli-Roadster.

Niektórzy producenci, tacy jak Lamborghini, twierdzą, że obecna technologia akumulatorów nie pozwala na uzyskanie optymalnych osiągów z elektrycznego samochodu sportowego. 

GM zapowiedział, że do 2035 roku planuje produkować wyłącznie pojazdy o zerowej emisji, czyli w pełni elektryczne lub zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!