USA: Joe Biden ułaskawił trzy osoby

0
260
Joe Biden
Fot. Joe Biden Facebook
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Joe Biden ułaskawił trzy osoby i złagodził wyroki 75 innym. Są to pierwsze tego typu decyzje prezydenta USA od czasu objęcia przez niego najwyższego stanowiska w państwie. Ułaskawienia otrzymali  były agent Secret Service 86-letni Abraham Bolden Sr. z Chicago, skazany za przekupstwo i próbę sprzedaży kopii dokumentów agencji, 51-letnia Betty Jo Bogans z Teksasu, skazana w 1998 roku za posiadanie, z zamiarem sprzedaży, kokainy oraz 52-letni Dexter Jackson z Georgii, skazany w 2002 roku za udostępnienie swojej sali bilardowej do handlu marihuaną.  

75 uniewinnionych to głównie osoby skazane za przestępstwa związane z narkotykami.

Poprzednik Joe Bidena, Donald Trump, w ciagu 4 lat sprawowania urzędu, udzielił 143 ułaskawień i złagodził wyroki 237 osobom.

Podczas kampanii wyborczej w 2020 roku Joe Biden obiecał zmniejszyć liczbę osób osadzonych w amerykańskich więzieniach i wzywał do zmian w systemie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, aby zaradzić rozbieżnościom, które doprowadziły do tego, że większość osadzonych w więzieniach stanowią przedstawiciele mniejszości rasowych i najubożsi mieszkańcy kraju.

Joe Biden ogłosił kilka nowych inicjatyw, które mają pomóc byłym uwięzionym osobom w zdobyciu zatrudnienia. Według niego ma to być klucz do obniżenia wskaźników przestępczości i zapobiegania recydywie. Departament Pracy przeznaczy 140 milionów dolarów na programy, które oferują m.in. szkolenia zawodowe oraz doradztwo prawne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!