Miliarder Elon Musk osiągnął porozumienie w sprawie zakupu Twittera za około 44 mld $

0
418
Fot. News Sky
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Miliarder Elon Musk osiągnął porozumienie w sprawie zakupu Twittera za około 44 miliardy dolarów. Dyrektor generalny Tesli, najbogatszy człowiek na świecie, powiedział, że chce kupić Twittera, ponieważ uważa, że nie spełnia on swojego potencjału jako platformy „wolności słowa”. Twierdził, że musi on zostać przekształcony w prywatną firmę, aby budować zaufanie użytkowników i lepiej służyć temu, co nazywa „społecznym imperatywem” wolności słowa.

Sam Musk uważa siebie za „absolutystę wolności słowa”, chociaż nie do końca jasno określił, co przez to rozumie. W niedawnym wywiadzie dla TED, miliarder powiedział, że jest bardzo niechętny usuwaniu tweetów i blokowaniu kont. Przeciwnicy Muska przypominają mu jednak, że wielokrotnie blokował użytkowników mediów społecznościowych, którzy krytykowali jego opinie lub jego firmę, i używał platformy do zastraszania dziennikarzy, którzy pisali krytyczne o nim artykuły.

W ostatnich tygodniach Elon Musk zaproponował szereg zmian dotyczących funkcjonowania firmy, od złagodzenia ograniczeń dotyczących treści, po pozbycie się z platformy fałszywych i automatycznie generowanych kont.

Według magazynu Forbes Elon Musk jest najbogatszą osobą na świecie. Jego majątek szacowany jest na blisko 279 miliardów dolarów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!