USA: wczorajsza ewakuacja Kapitolu zarządzona w wyniku nieporozumienia

0
372
Fot. NBC Washington
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ewakuacja Kapitolu w środę zarządzona została w wyniku nieporozumienia. Nad siedzibą amerykańskiego Kongresu przelatywał samolot, który zrzucał spadochroniarzy, mających wziąć udział w pokazie nad stadionem baseballowym.

Alarm na Kapitolu został ogłoszony około godziny 6:30 wieczorem. Policja nakazała ewakuację budynku, a w uzasadnieniu podała, że służby śledzą samolot, który stanowi prawdopodobne zagrożenie dla siedziby Kongresu USA. Ewakuacja została odwołana po kilku minutach.

W sprawę zaangażowała się przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, która skrytykowała postępowanie Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) i wywołanie niepotrzebnej paniki na Kapitolu.

„- Fakt, że FAA nie powiadomił policji Kapitolu o planowanym przelocie nad stadionem, jest oburzający i niewybaczalny. Niepotrzebna panika spowodowana tym zaniedbaniem była szczególnie szkodliwa dla urzędników, personelu i pracowników, nadal dotkniętych traumą po ataku na ich miejsce pracy 6 stycznia 2021 roku” – oświadczyła Pelosi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!