USA: nowe zasady w rejsach turystycznych, pełne zwroty gotówkowe

0
239
Fot. CruiseMapper
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zaczynają obowiązywać nowe zasady w rejsach turystycznych. Każdy klient, któremu zostanie odwołany lub opóźniony rejs, dostaje pełny zwrot gotówkowy kosztów wycieczki. To skutki wcześniejszych problemów w tej branży związanych z pandemią COVID 19.

Wcześniej linie prowadziły zwroty w postaci kredytów, które klienci mogli wykorzystać na następny rejs, jednak wielu z nich nie było zadowolonych z tego typu rozwiązań. Federalna Komisja Morska (FMC) uważa, że nowe regulacje pozwalają zapewnić większe bezpieczeństwo klientów ubiegających się o zwrot pieniędzy. Pełny zwrot gotówkowy, będzie wykonany wtedy jeśli rejs zostanie określony jako „niewykonalny’’, czyli odwołany lub przedłużony o kolejne 3 dni kalendarzowe. Wtedy zwracane są wszystkie koszta podróży, w tym zaliczki i inne opłaty dodatkowe.

Linie wycieczkowe są zobowiązane do zastosowania jasnych instrukcji dotyczących zwrotów, które publikowane są na ich stronach internetowych. Nowe zasady nie działają wstecz, zostały wprowadzone 18 kwietnia 2022 roku. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!