USA: porozumienie ws. anulowania pożyczek studentom zamkniętego w 2019 roku Uniwersytetu Argosy

0
Fot. FOX 9
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prokuratorzy generalni 10 stanów, w tym z Illinois, ogłosili porozumienie w sprawie anulowania pożyczek studentom, zamkniętego w 2019 roku Uniwersytetu Argosy, w wysokości 2,1 miliona dolarów.

Prywatna uczelnia zamknęła swoje kampusy w 11 stanach w związku z zarzutami złego zarządzania finansami, poinformował w oświadczeniu Prokurator Generalny Illinois Kwame Raoul.

Według danych stanowej Rady Edukacyjnej Illinois, w 2019 roku na kampusach Uniwersytetu Argosy w Chicago i Schaumburgu, uczyło się około 700 studentów. Ugoda ogłoszona w miniony poniedziałek, oprócz umorzenia pożyczek, usuwa z raportów kredytowych studentów wszelkie negatywne dane.

Około tydzień przed zamknięciem Argosy, Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych ogłosił, że nie będzie już zapewniał pomocy finansowej studentom tej uczelni z powodu złego zarządzania przyznanymi wcześniej funduszami, które zamiast na pomoc uczącym się, wydawane były m.in. na pokrycie wynagrodzeń wykładowców. Kontrolę nad uczelnią przejął wówczas federalny zarząd komisaryczny, a następnie w 2017 roku nowy właściciel – niedochodowa organizacja Dream Center.

W marcu 2020 roku, biuro Prokuratora Generalnego Illinois zawarło ugodę z Dream Center, na mocy której anulowano ponad 2,15 miliona dolarów pożyczek studenckich i zwrócono ponad 37 tysięcy dolarów mieszkańcom Illinois, którzy uczęszczali do Illinois Institute of Art w Schaumburg, będącego częścią Argosy University.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!