USA – sondaż Gallupa: około 7 proc. dorosłych Amerykanów identyfikuje się jako osoby ze środowiska LGBT

0
627
USA LGBT
Fot. USA Today
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Odsetek dorosłych Amerykanów, którzy identyfikują się jako lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe lub inne niż heteroseksualne, wzrósł do poziomu 7,1 procent. Tak wynika z najnowszego sondażu Gallupa. 

Badania wykazały również, że 86,3 procent respondentów jest heteroseksualnych, a 6,6 procent nie wyraziło opinii na ten temat. 

Najnowszy pomiar identyfikacji LGBT jest dwukrotnie wyższy niż w 2012 roku, kiedy po raz pierwszy przeprowadzono sondaż Gallupa na ten temat. Największy wzrost odnotowano wśród młodszych Amerykanów. Około jeden na pięciu mieszkańców USA z pokolenia „Z”, a więc urodzonych w latach 1997-2003, identyfikuje się jako LGBT. To prawie dwukrotnie więcej niż w grupie milenialsów. 

Podczas gdy odsetek młodszych Amerykanów, którzy identyfikują się jako LGBT, rośnie, odsetek tradycjonalistów, baby boomers i dorosłych z pokolenia „X”, utrzymuje się na stałym poziomie. 

Najczęstszą identyfikacją respondentów, którzy identyfikują się jako LGBT, była osoba biseksualna – ponad 56 procent.  

Ankieta trwała przez cały 2021 rok i przeprowadzona została na 12,416 dorosłych Amerykanach. Margines błędu wynosi 1 procent. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!