Teksas: bojkot firmy PepsiCo w związku z darowizną na rzecz Partii Republikańskiej

0
Fot. Twitter
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Podczas, gdy niektórzy konsumenci rezygnują z picia napojów Pepsi ze względów zdrowotnych, coraz większa liczba osób wzywa do bojkotu produktów tej firmy. Powód to przekazanie przez PepsiCo darowizny na rzecz Teksańskiej Partii Republikańskiej, jednej z organizacji, która odegrała dużą rolę w uchwaleniu kontrowersyjnego prawa aborcyjnego w Teksasie. Hashtag „#BoycottPepsi” zyskuje popularność w Internecie pomimo tego, że jak się okazuje darowizny miały miejsce jeszcze przed uchwaleniem ustawy.

Według raportów finansowych, PepsiCo przekazał darowiznę w wysokości 25 tysięcy dolarów Teksańskiej Partii Republikańskiej 26 maja 2020 roku, a podpisanie ustawy przez republikańskiego gubernatora Teksasu miało miejsce 19 maja 2021 roku. Od tego czasu firma nie przekazała żadnych innych darowizn na rzecz żadnej partii politycznej tego stanu. Niezależnie jednak od tego, użytkownicy Twittera nadal nawołują do protestu przeciwko PepsiCo. 

Nowe prawo aborcyjne Teksasu umożliwia m.in. obywatelom pozwanie każdego, kto „pomaga lub wspomaga” w aborcji po wykryciu czynności serca płodu. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!