Radioton 2022 – akcja charytatywna Polskiego Radia 1030 i fundacji Dar Serca!

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W dniach 12 i 13 lutego odbędzie się tegoroczny, 25. Radioton. To wspólna akcja Polskiego Radia 1030 Chicago i fundacji Dar Serca. Jak co roku, zbieramy pieniądze dla ciężko chorych dzieci z Polski, dla których leczenie w USA jest jedyną szansą na wyzdrowienie.

Pokażmy naszą dobroć i podarujmy uśmiech i szansę na wyzdrowienie chorym dzieciom! Każda kwota się liczy!

– Radioton to akcja, która jest szczególnie ważna przez ostatnie dwa lata, ponieważ żadne inne imprezy się nie odbywały i nie mogliśmy prowadzić zbiórek pieniędzy – mówi Dorota Małachowski, prezes fundacji Dar Serca.

– Radioton, to nasze być albo nie być. Dzięki Państwa ogromnym sercom i szlachetnym gestom mogliśmy sprowadzać i pomagać dzieciom z Polski. Każdego roku było pod naszą opieką ponad 70 dzieci– dodaje Anna Piotrowska, dyrektor fundacji.

Podczas dwóch dni trwania Radiotonu, fundację Dar Serca można będzie wesprzeć na wiele sposobów. Można będzie zadzwonić na antenę i deklarować kwotę, jaką chcemy przekazać. Numer telefonu to: (847) 593 1030.

Donacje można też składać online na www.darserca.org, w biurach Polameru i do skarbonek w polonijnych sklepach. Pocztą można przesyłać na adres Daru Serca: 3860 25th. Ave., Schiller Park.

O znaczeniu działalności Daru Serca mówi Joanna Bułat, mama 10-letniego Bartka, jednego z podopiecznych Fundacji Dar Serca.

– Bartek urodził się z obustronnym brakiem kości piszczelowych. Wymaga leczenia rekonstrukcyjnego i wydłużania obu nóg. W Polsce lekarze zaproponowali nam obustronną amputację nóg powyżej kolan. Nie zgodziliśmy się na to i szukaliśmy alternatyw– mówi Joanna Bułat. Obecnie chłopiec jest pod opieką Paley Institute na Florydzie.

– Fundacja daje nam nieocenioną pomoc. Finansuje pobyt Bartka w USA, leki i wyżywienie– dodaje pani Joanna.

Podczas ubiegłorocznego Radiotonu zebraliśmy ponad 330 tysięcy dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!