Wirginia: nowy gubernator w pierwszy dzień urzędowania podpisał 11 aktów wykonawczych

0
722
Glenn Youngkin
Fot. NBC 4 Washington
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Pierwszego dnia swojego urzędowania, nowy gubernator Wirginii, Republikanin Glenn Youngkin, podpisał 11 aktów wykonawczych, w tym zarządzenie o zaprzestaniu nauczania w szkołach teorii rasowej Critical Race Theory i umożliwienie rodzicom decydowania o tym czy ich dzieci powinny nosić maski w szkołach.

Glenn Youngkin ogłosił listę przepisów wykonawczych w komunikacie prasowym. Dotyczą one następujących kwestii: poprawę jakości nauczania w systemie szkół publicznych, w tym zaprzestanie używania pojęć dzielących, w tym krytycznej teorii rasowej, zwiększenie udziału rodziców w podejmowaniu decyzji dotyczących nauki ich dzieci w szkołach, przywrócenie zaufania do stanowej Rady ds. Przedterminowych Zwolnień Więźniów, zbadanie wykroczeń urzędników powiatu Loudoun w sprawie dwóch gwałtów w szkołach przez niebinarnego ucznia, stworzenie specjalnej rady politycznej pracującej na rzecz mieszkańców Wirginii, otwarcie stanu na rozwój biznesu, zwalczanie i zapobieganie handlowi ludźmi, powołanie komisji do walki z antysemityzmem oraz wycofanie Wirginii z Regionalnej Inicjatywy na rzecz Gazów Cieplarnianych (RGGI).

Oprócz nakazów wykonawczych Glenn Youngkin podpisał dwie dyrektywy wykonawcze, które zmniejszą ilość obowiązujących przepisów dotyczących pracy o 25 procent i cofną, wcześniej wprowadzony nakaz szczepień przeciwko koronawirusowi dla pracowników państwowych. 

W swoim inauguracyjnym przemówieniu Glenn Youngkin powiedział m.in., że będzie działał na rzecz całej społeczności Wirginii, w tym demokratów, którzy głosowali przeciwko niemu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!