USA: Republikański senator wzywa liderów i członków partii do zjednoczenia się za Donaldem Trumpem

0
587
Fot. CNN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Republikański senator z Karoliny Południowej Lindsey Graham wezwał liderów i członków swojej partii do zjednoczenia się za Donaldem Trumpem, twierdząc, że nominacja do wyborów prezydenckich w 2024 roku należy do właśnie do niego.

Podczas wywiadu z Seanem Hannity z Fox News, Lindsey Graham skrytykował przywódcę mniejszości w Senacie Mitcha McConnella, który ma nadzieję utrzymać swoją pozycję lidera partii w wyższej izbie Kongresu jeszcze w tym roku. Według Lindsey’a Grahama wymaga to najpierw od niego pogodzenia się z byłym prezydentem.

 „Jeśli chcesz być republikańskim przywódcą w Izbie lub Senacie, musisz utrzymywać stosunki robocze z [byłym] prezydentem Donaldem Trumpem. Donald Trump jest najbardziej znaczącym Republikaninem od czasów Ronalda Reagana. To jego nominacja jeśli tego chce. Myślę, że zostanie on ponownie wybrany na ten urząd w 2024 roku” ” – powiedział Graham i dodał:

„Lubię senatora McConnella. Dobrze współpracował z prezydentem Trumpem w procesie wyboru trzech sędziów Sądu Najwyższego. Wspólnie też uchwalili obniżki podatków. Ale zachodzi pytanie: czy senator McConnell może skutecznie współpracować z liderem Partii Republikańskiej, Donaldem Trumpem? Nie będę głosował na nikogo kto nie ma dobrych relacji z byłym prezydentem, aby stworzyć zespół, który będzie promował hasło „America First i przedstawiał różnice pomiędzy nami, a liberalnymi demokratami, gdyż jeśli tego nie zrobi, przegra”.

Komentarze senatora Lindsey’a Grahama zwracają uwagę ze względu na to, że jeszcze w ubiegłym roku potępił postępowanie Donalda Trumpa w następstwie zamieszek na Kapitolu 6 stycznia, a wcześniej twierdził, że były prezydent „zniszczy” Partię Republikańską.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!