USA: rosną koszty utrzymania Amerykanów

0
dolary koszt życia cost of living
Fot. Creator: Alexander Kalina/Shiksha Study Abroad
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rosną koszty utrzymania Amerykanów. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych wydają coraz więcej na mieszkanie, jedzenie, benzynę, transport czy opiekę medyczną, zaciągając długi. Dla przeciętnej rodziny obciążenia finansowe wynoszą obecnie średnio 155 tysięcy 622 dolary. Nie rosną natomiast w wystarczającym tempie ich dochody. Koszty utrzymania wzrosły o blisko 7 procent, a dochody spadły o 3 procent. Powiększa się także zadłużenie na kartach kredytowych, zwiększa się dług hipoteczny, na pożyczkach samochodowych i studenckich.

Jak wynika z badań NerdWallet ponad 78 procent Amerykanów otrzymało pomoc w związku z pandemią Covid-19, przeznaczając dodatkowe pieniądze głównie na zakup artykułów pierwszej potrzeby lub spłatę długów. 

Amerykanie winni są łącznie różnym kredytodawcom 15 bilionów dolarów. W zestawieniu z minionym rokiem jest to wzrost o 6.2 procent.

Pocieszeniem może być jednak fakt, że zdaniem specjalistów z branży finansów, w 2022 roku nastąpi średni wzrost wynagrodzeń w wysokości 3,9 procent.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!